Péče o zboží

Jak pečovat o zboží a textil zakoupený u nás U Holoubka?

 

TEXTIL:

 

Většina textilu, který prodáváme obsahuje potisk, různé třpytky, nášivky, aj. Proto textil vyžaduje speciální péči při praní, sušení a žehlení, aby se obrázek nezačal loupat a textil se neničil.

 

1. textil perte motivem dovnitř

2. perte při teplotě do 40°C

3. nepoužívejte agresivní prací prášky a bělidla

4. maximální možné otáčky odstřeďování prádla 800 ot./min.

5. potištěný textil nedoporučujeme sušit v sušičce

6. nežehlete motiv přímo (žehlete přes jej jinou látku)

Doporučujeme sledovat štítek přímo na textilu a dodržovat pokyny, které jsou zde uvedeny.

symboly-prani

 

OSTATNÍ ZBOŽÍ:

 

Kromě textilu jsou u nás k zakoupení také třeba hračky, nejrůznější doplňky - jako třeba batohy, kabelky, školní potřeby, nádobí a pomůcky do kuchyně, sportovní náčiní, věci k vodě a spoustu, spoustu dalšího.

 

Mějte na paměti, že i tyto věci prodáváme s potiskem. Prosíme Vás, abyste stejnou péči, jako textilu věnovali i těmto věcem.

Ráda bych zmínila především nádobí. Každý hrneček, svačinová krabička i láhev mají vždy uvedeno, zda mohou do mikrovlnné trouby, zda mohou do myčky, apod. I přesto, že je na nádobí uvedeno, že může do myčky, tak z vlastní zkušenosti víme, že se obrázky časem opotřebí. Není to hned, trvá to třeba rok, dva i tři. A není to ihned patrné. Ovšem když pak k sobě položíte originální produkt a produkt, který denně používáte, dáváte do mikrovlnky a myčky, tak zjistíte, že je rozdílný a obrázek je opotřebovaný. Pokud chcete produkt udržet v maximální délce životnosti, doporučujeme se co nejvíce vyhýbat mikrovlnce i myčce a produkt umývat ručně. 

 

Co se týče hraček, batohů, apod. - doporučujeme při ušpinění pouze ruční očištění, aby nedošlo k poškození produktu. Některé kovové části by mohli po vyprání začít pouštět rez - např. různé spony a klipsy na batohu / kabelce. Do pračky vůbec nedávejte hračky, které obsahují hrací zařízení (hračky, které svítí, vydávají zvuky, aj.). Pokud se rozhodnete některou hračku (např. plyšovou) vyprat, doporučujeme opět co nejšetrnější zacházení. Perte na ruční proces nebo na co nejnižší možné °C a otáčky. 

 

 

Pokud si s něčím nevíte rady a potřebujete s péčí o zboží pomoci, nebojte se na nás obrátit.

Rádi Vám pomůžeme / poradíme.